Jsme poctěni, že hrad Kost může být součástí 5. cyklu projektu Šlechtická sídla souznění a bude jeho hostitelem v sobotu 30. července 2022.

Smyslem tohoto projektu je zdůraznit význam historických objektů a seznámit veřejnost s tím, že kulturní objekty v ČR jsou významnou součástí evropské historie – kulturního dědictví a zároveň představit ty, kteří jsou s těmito místy historicky či jinak spjati a snaží se je zpřístupňovat a udržovat pro další generace.
Dalším záměrem tohoto projektu je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků, a dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto prostory i jinak, a to v podobě mimořádných cca tříhodinových společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka objektu. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, který hosty seznámí z historií svého rodu a s historií zámku.

V letošním roce se zámecké večery uskuteční na těchto místech:

  • Na zámku Chyše u manželů Lanžanských se potkáme 18. 6. 2022. Zde vystoupí herečka zpěvačka Dáša Zázvůrková.
  • Druhý večer se uskuteční 30. 7. 2022 na hradě Kost, kterou vlastní rodina Kinský Dal Borgo. Hudební část obstará nové seskupení Spirituál Kvartet.
  • Závěrečný večer proběhne 20.8. 2022 na zámku Nové Hrady u Litomyšle, jehož vlastníky jsou manželé Kučerovi. Svým vystoupením ho obohatí houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

2021 © Kinský dal Borgo, a.s. | Design a realizace FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.
Prohlížením těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie a souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.

2021 © Kinský dal Borgo, a.s. | Design a realizace FiftyFifty kreativní agentura s.r.o. | Prohlížením těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie a souhlas se zásadami ochrany osobních údajů.