Krásné jarní počasí láká k výletům, tak co se zajet podívat na novinky na Karlovu Korunu? Nebo máte raději pobyt v přírodě a lákají vás krásy Českého ráje? Navštivte jeho skvost – hrad Kost.

Zámek Karlova Koruna

Na chlumeckém zámku, rodovém sídle rodiny Kinský dal Borgo, probíhají velké změny. Zámek je téměř celý v novém kabátě (do léta dokončíme poslední fázi opravy venkovní omítky), v zámeckém parku se naparují pávi a prohánějí koně. Pokud bude velké teplo, můžete se schovat do stínu rozsáhlého areálu zámecké jízdárny, konírny a kočárovny, které jsou pro návštěvníky nově přístupné a provedou historií chovu koní Kinských v Chlumci.

Pokud přijedete s dětmi a ty na prohlídky interiérů moc neužije, vydejte se objevovat park s jeho zákoutími a zajímavými místy. Pomůže vám venkovní okruh „Choď si korunou“ se zábavnou hrou pro děti. Pro ty nejmenší je v park pohádková stezka s hrací kartou, kterou si zakoupíte na pokladně.

V oba květnové svátky máme otevřeno od 9:00 do 16:00

Více na stránkách zámku www.karlovakoruna-zamek.cz 

Hrad Kost

Středověký hrad Kost netřeba dlouze představovat. Možná ale nevíte, že při rozsáhlé rekonstrukci v předchozích letech se díky archeologickým nálezům podařilo zjistit, že je ještě o 100 let starší, než se dosud uvádělo v dochovaných písemnostech, jeho historie tedy sahá až do 13. století. Po opravách hrad doslova „prokoukl“. Změny jsou zvenku patrné na první pohled a další čekají na návštěvníky za hradbami. Jsou to například nově zpřístupněné prostory nebo 3D projekce mapující proměny našeho hradu v průběhu staletí.

Přijeďte se sami přesvědčit a objevovat krásy samotného hradu i jeho okolí. Své čtyřnohé kamarády vezměte s sebou, na Kosti jsou vítání 🙂

V oba květnové svátky máme otevřeno od 9:00 do 13:00

Více na stránkách hradu www.kost-hrad.cz.