V loňském roce jsme po rozsáhlé, několik let trvající, rekonstrukci zpřístupnili impozantní prostory zámecké jízdárny, konírny a kočárovny, které jsou součástí zámeckého komplexu Karlovy Koruny. Návštěvníci sem mohou zavítat v rámci zcela nového prohlídkového okruhu Kopytem sem, kopytem tam mapující zrod a věhlas zdejšího chovatelského skvostu – koně Kinských.

Historické prostory Jízdárny Kinských doplňuje multimediální expozice významných témat z historie koní spojených s rodinou Kinských:

  • chovatelské úspěchy,
  • dostihové závody a zrod Velké pardubické,
  • první a dosud jediná vítězka Velké pardubické Lata Brandisová,
  • známá osobnost rodu, hrabě Oktavián Kinský, a další.

Po prohlídce jízdárny návštěvníci procházejí salonkem s výstavou věnovanou architektovi Karlovy Koruny, Janu Blažeji Santinimu Eichelovi, následuje konírna a kočárovna s expozicí kočárů.

Prohlídkový okruh Kopytem sem, kopytem tam je přístupný celoročně i během měsíců, kdy je zámek pro návštěvníky uzavřený, tzn. v lednu a v únoru. To je okruh možné navštívit od středy do pátku v čase od 9 do 14 hodin (více na www.karlovakoruna-zamek.cz)

Prohlídku Jízdárny můžete doplnit procházkou zámeckým parkem, kde se prostřednictvím informačních cedulí podpořených audioprůvodcem (spustíte v aplikaci  TourStories) dozvíte zajímavosti o jednotlivých místech a budovách v parku – vice na Choďte Korunou.